wz

15.9.2017 Noc sokoloven

tejně jako minulý rok se i v roce 2017 naše TJ Sokol Nemojany zapojila do celorepublikového programu „Noc sokoloven“ a „Sokol spolu v pohybu“. Akci jsme uspořádali o týden dříve, neboť dne 23.09. proběhnou v sokolovně „Babské hody“. Sokolovnu navštívilo celkem 34 dospěláků a 27 dětí. Návštěvníkům byla od 17.00 hod. v předsálí připravena malá prezentace z činnosti naší jednoty a historie Sokola. Na pódiu si děti i dospěláci zahráli stolní tenis, ve velkém sále se soutěžilo v různých pohybových disciplínách, později si děti i dospěláci zábavnou formou vyzkoušeli něco málo cviků na sportovním nářadí – skok přes koně, švédskou bednu, kruhy, lavičku, trampolínu, šplh po laně atp.. Po 19:00 hod. došlo k odměnění dětí za jejich vytrvalost a úsilí drobnými předměty, které poskytla ČOS Praha. Následovala příprava na přespání v sokolovně, přesun za sokolovnu k táboráku a za doprovodu kytary, opékání špekáčků. Členové tábora CAHIK připravili dobrodružnou stezku odvahy, na kterou se děti po setmění vydaly. Cestu při svíčkách děti absolvovaly s odhodláním a samy. Všichni se nám zdárně z dobrodružné výpravy vrátily, za odvahu jim proto přísluší velká pochvala. Po návratu se děti ohřály u ohně a následoval  přesun do pelíšků v sokolovně, kde Ilča přečetla na dobrou noc horůrkovatou pohádku. Program byl zakončen budíčkem v 07:00 hod., rozcvičkou a úklidem sokolovny. Všem zúčastněným děkujeme za účast a pomoc při realizaci programu.
Všechny fotografie jsou k prohlédnutí na Rajčeti zde