wz

Florbal

Oddíl Florbalu

Připravuje floorbalový dorost ve věku od 10 do 15ti let pod vedením dobrovolných trenérů Marka Michny a Miroslava Šterby.

Pravidelné treninky každý pátek 17:30 – 19:00

Důrazně prosíme všechny rodiče, jejichž děti navštěvují tréninky, aby v případě, že se dítě nemůže treninku zúčastnit, oznámili tuto skutečnost trenérovi telefonem nebo mailem. Vyhneme se tak situaci, kdy dítě může odejít z domova, z nějakého  důvodu nedorazí na trenink a rodiče ani trenér neví kde se dítě nachází a zda je v bezpečí. Kontakty jsou na úvodní straně WEBu.

S využitím práce doc. Periče a metodiky ČFbU připomeneme cíle:

  1. Nepoškodit děti (respektování přirozeného vývoje, disbalance způsobené brzkou specializací, frustrace, úzkosti, podceňování)
  2. Vytvořit u dětí vztah ke sportu (vyvolat celoživotní potřebu pohybu, jen málo dětí má predispozice k vrcholovému sportu)
  3. Vytvořit základy pro další trénink (sportovní dovednosti si lze představit jako pyramidu – čím širší základnu v dětství vytvoříme, tím líp a výš se na tom bude v pozdějším věku stavět trenérům specializace – krásným příkladem je florbalová reprezentace Švédska, kde se borci v dětství věnovali všemu možnému a ke florbalu se dostali z pohledu dnes už zastaralého přístupu vlastně pozdě…)

Co se týče věku dětí a rozvoje florbalových dovedností, je pár zlatých pravidel:

  • Neučme děti střílet, pokud si neumí přihrát.
  • Neučme děti přihrávat, pokud neumí ovládat míček.
  • Neučme děti ovládat míček, pokud neumí správně držet hokejku.

Ke sportovním dovednostem lze využít opět odkazy na tabulky doc. Periče: dlouhodobá koncepce a co kdy rozvíjet

Něco o florbalu

Florbal je kolektivní halový sport. Hraje se na hřišti o rozměrech 40×20 metrů s lehkým dutým plastovým míčkem. Při standardní herní situaci je z každého týmu na hřišti v jeden moment pět hráčů v poli a jeden brankář. Hráči při hře používají speciální florbalové hole (tzv. florbalky) a snaží se vstřelit protivníkovi gól. Brankáři žádnou hůl nepoužívají, chytají pouze svým vlastním tělem, zejména rukama a nohama. Florbal začíná být čím dál populárnější. Snad pro svou nenáročnost a zároveň atraktivitu se florbal v ČR brzy zabydlel.